Nože Samura představují symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

Nože značky Samura jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem. Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů. Pro rukojeť používáme nejlepší moderní materiály: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity. Vice o historii zn. Samura.

Pokud je klasický šéfkuchařský nůž brán jako nejoblíbenější a nejčastěji používaný kuchyňský nůž, pak je tato větší a vylepšená verze jako jeho starší bratr, kterému mohou být svěřeny ještě obtížnější úkoly. Tento nůž budete moci používat každý den pro všechny druhy kuchyňské práce, jako je sekání, krájení, drcení, porcování a mletí. Tvrdost čepele této produktové řady Damascus dosahuje až 61 HRC, zatímco rukojeť je vyrobena z tvrdého materiálu G-10. Tyto dvě výhody samy o sobě přispívají k spolehlivosti a trvanlivosti těchto profesionálních kuchyňských nožů. 

Šéfkuchařský nůž GRAND poskytuje dokonalou rovnováhu v ruce, zatímco 67 vrstev původní japonské oceli zajišťuje funkčnost, spolehlivost a sílu. Délka čepele je 24 cm dělá z tohoto nože nejdelší v produktové řadě Damascus. Ostření tohoto nože bylo provedeno z obou stran v úhlu 16–18 °, přičemž sklon zůstal rovný. Společnost Samura používá nejlepší japonské postupy a kombinuje je s nejlepšími evropskými technologiemi, tím zachovává vysokou kvalitu svých produktů a zároveň je udržuje moderní. Jestliže znáte někoho, kdo miluje vaření, nebo je dokonce profesionální kuchař, pak věřte, že bude takový dárek přijat s velkým nadšením.

Doporučujeme ruční mytí.

  • Celková délka: 37,8 cm
  • Délka čepele: 24 cm
  • Hmotnost: 270 ​g

Přednosti nožů Samura:

  •  vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC
  • fantastický řezný výkon díky japonskému tvaru čepele a jemnému zúžení ze špičky
  • naostření v úhlu 17 stupňů (tj. více něž u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů)
  • rukojeti vyrobeny z nejlepších moderních materiálů: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity

Jak vybrat ten správný nůž?

Chcete-li si usnadnit výběr a pochopit, jaké nože budete skutečně potřebovat, měli byste se seznámit s hlavními typy nožů a jejich využitím. Více k tomuto tématu jsme pro vás shrnuli v jak vybrat správný nůž.

Nože Samura jsou potomky pravých samurajských mečů

Japonský kuchyňský nůž - přímý potomek samurajského meče

Japonské nože jsou dokonalým spojením legendárních tradic minulosti a špičkových technologií budoucnosti Vice o vlastnostech japonských nožů.

Péče o kuchyňské nože

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale velmi důležitá. Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše rutinní vaření na snadný a fascinující proces.

5 zásad pro správnou péči nožů

Nože pro domácí i profesionální použití

Broušení a leštění nožů. Účel a důležitost.

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím.

Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.