Nože Samura představují symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

Nože značky Samura jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem.

Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů. Pro rukojeť používáme nejlepší moderní materiály: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity. Vice o historii zn. Samura.

Tato sada kuchyňských nožů Samura Blacksmith v japonském dárkovém balení s látkovým pouzdrem uvnitř, je dokonalým spojením 3 oblíbených japonských nožů. V této sadě naleznete univerzální nůž, kuchařský nůž Santoku a japonský sekáček Nakiri. Kuchyňské nože Blacksmith jsou ručně kované z vysoce uhlíkové oceli AUS-8 Hammered. Tvrdost čepele Rockwell je 58-59 HRC je srovnatelná pouze s odolnou ocelí samurajského meče. Neobyčejný povrch čepele, který připomíná lunární krátery nemá pouze estetický důvod, ale je také velice praktický při práci - vzduchové kapsy zamezují ulpívání potravin na čepeli. Jednou vyzkoušíte práci s tímto nožem a okamžitě pochopíte rozdíl.

Univerzální nůž s délkou čepele 16 cm je v kuchyni využíván nejčastěji. Díky zúžené špičce je tento univerzální kuchyňský nůž skvělý pro krájení zeleniny a bylinek i krájení masa a ryb. Tradiční japonský šéfkuchařský nůž Santoku s délkou čepele 18 cm je navržen tak, aby dokázal vykonávat stejné kuchyňské práce jako evropský šéfkuchařský nůž. Rozdíl můžete najít ve tvaru čepele - jeho špička směřuje dolů a ostří má přímější tvar. Tento nůž je velmi vhodný na sekání a krájení zeleniny a ovoce a krájení masa a ryb.

Japonský sekáček Nakiri s délkou čepele 17 cm disponuje širokou, ale tenkou čepelí bez špičky. Je ideální k sekání a krájení všech druhů zeleniny, ovoce a bylinek. Tento nůž s téměř obdélníkovým tvarem vám umožní krájet potraviny bez zbytečných pohybů, rychle a snadno.

Rukojeti kuchyňských nožů Blacksmith jsou vyrobeny z materiálu Micarta. Tento materiál je vysoce odolný vůči mechanickému namáhání, vodě, teplotním extrémům a neabsorbuje nepříjemné pachy. Manuální povrchová úprava je příjemná na dotek. Nůž pevně drží v ruce, neotáčí se a v místě, kde se spojuje s čepelí, nevznikají dutiny a mezery.

Kuchyňské nože Blacksmith nelze mýt v myčce na nádobí, omývejte je pouze ručně mycím prostředkem a jemnou houbičkou a vždy je ihned vysušte do sucha.  Čepel doporučujeme pravidelně mazat olejem z kamélie nebo hřebíčku.

Samura BLACKSMITH Sada 3 nožů obsahuje:

Samura BLACKSMITH Nůž Nakiri 17 cm

 • Celková délka:    31,2 cm
 • Délka čepele:      17 cm
 • Hmotnost:           247 ​g

Samura BLACKSMITH Nůž Santoku 18 cm

 • Celková délka:    32,6 cm
 • Délka čepele:      18 cm
 • Hmotnost:           218 ​g

Samura BLACKSMITH Univerzální nůž 16 cm

 • Celková délka:    30,5 cm
 • Délka čepele:      16 cm
 • Hmotnost:           174 ​g

Přednosti nožů Samura:

 •  vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC
 • fantastický řezný výkon díky japonskému tvaru čepele a jemnému zúžení ze špičky
 • naostření v úhlu 17 stupňů (tj. více něž u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů)
 • rukojeti vyrobeny z nejlepších moderních materiálů: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity

Jak vybrat ten správný nůž?

Chcete-li si usnadnit výběr a pochopit, jaké nože budete skutečně potřebovat, měli byste se seznámit s hlavními typy nožů a jejich využitím. Více k tomuto tématu jsme pro vás shrnuli v jak vybrat správný nůž.

Nože Samura jsou potomky pravých samurajských mečů

Japonský kuchyňský nůž - přímý potomek samurajského meče

Japonské nože jsou dokonalým spojením legendárních tradic minulosti a špičkových technologií budoucnosti Vice o vlastnostech japonských nožů.

Péče o kuchyňské nože

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale velmi důležitá. Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše rutinní vaření na snadný a fascinující proces.

5 zásad pro správnou péči nožů

Nože pro domácí i profesionální použití

Broušení a leštění nožů. Účel a důležitost.

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím.

Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.