NutraMilk - výrobník na ořechová másla a mléka

Milujete čerstvé ořechové mléko, ale odrazuje vás složitá domácí výroba? Nemáte čas namáčet ořechy přes noc? Dáváte přednost domácímu ořechovému mléku, které je bohaté na chuť a zdraví prospěšné látky oproti tomu, které je plné chemických přísad a cukru? Tomu naprosto rozumíme. Právě proto se spojili inženýři, designéři, milovníci kávy a znalci čaje společnosti Brewista a vytvořili jeden přístroj, který bez nejmenší námahy připraví dokonale jemná ořechová másla a lahodná rostlinná mléka. 

NutraMilk přináší revoluční způsob jak vyrábět zdravé a lahodné mléko prakticky z jakéhokoliv druhu ořechů a to aniž by byl proces výroby zdlouhavý a nudný.

S NutraMilk můžete připravit až 2 litry vašeho oblíbeného mléka za méně než 12 minut. To je naprostý zlomek toho, kolik času byste strávili klasickou výrobou rostlinného mléka.

NutraMilk - výrobník na ořechová másla a mléka
NutraMilk - výrobník na ořechová másla a mléka

NutraMilk je vhodný nejen na přípravu ořechových másel a roslinných mlék, má mnohostranné využití v kuchyni.

Díky svému vysokému výkonu příprava ovocných sorbetů není pro NutraMilk žádnou výzvou. Máte rádi domácí pomazánky? Výrobu pomazánek v NutraMilku si zamilujete. Pomazánky nikdy nebyly tak lahodné a nadýchané. NutraMilk si také hravě poradí i s přípravou cuketové nebo květákové rýže,  své příznivce si najde i u milovníky smoothie.

 • Dvoustěnná nádoba (originální balení NutraMilku) je vhodná pro přípravu rostlinných mlék, květákové / cuketové rýže.
 • Jednostěnná nádoba (možnost dokoupení) je vhodná pro přípravu ořechových másel, pomazánek, sorbetu, smoothie. 

Výhody výrobníku Nutramilk:

 • Revoluční novinka! Specializovaný přístroj na výrobu mléčných alternativ a rostlinných másel nejen pro osoby s laktózovou intolerancí nebo alergií na mléčné bílkoviny a výrobky. Ideální pomocník do kuchyně pro všechny příznivce zdravého stravování a životního stylu.
 • Úspora času! Ořechy ani semena na výrobu másel a mlék není třeba předem namáčet! (Lze použít jak raw / syrové, tak opražené / pečené či jinak tepelně upravené oříšky a semínka.)
 • Vše v jediném přístroji! Není třeba žádné filtrační sáčky nebo textilní pytlíky na přípravu ořechových mlék (nutmilk bag) ani cedníky či sítka. Přístroj má integrované speciálně navržené odolné sítko a sám dokonale přecedí mléčnou emulzi od vlákniny. Výsledkem je dokonale hladké a chuťově bohaté mléko krémové konzistence (lze upravovat množstvím přidané vody).  
 • Variabilní množství a prakticky bez odpadu! Lze připravit od cca 250 ml (jeden hrnek) až po 750 ml (3 hrnky) másla či 2 litry mléka. Dokonale jemné mletí zajistí nulový odpad u másel a naprosté minimum zbylé vlákniny u mlék. (Vlákninu lze dále využít pro přípravu pokrmů.)
 • Funkce food processoru (kuchyňský robot)! Dodatečnou nádobu (samostatný set na máslo a smoothie) lze skvěle použít na přípravu pomazánek a další přípravy pokrmů s použitím rotačních nožů. 
 • Vhodné do myčky nádobí! Veškeré díly kromě motoru lze bez problémů mýt v běžné kuchyňské myčce. To přináší další úspory času, vody i energie. 
 • Design i vývoj z USA. Praktický a pečlivě vyvinutý odolný přístroj, který rozšíří vaše kulinářské možnosti a výrazně usnadní práci v kuchyni při přípravě všech druhů rostlinných nápojů a mlék.
  • Bezpečnostní pojistka proti nechtěnému spuštění.
  • 4 nožky s přísavkami pro stabilitu na pracovní ploše.
  • BPA Free nádoba z Tritanu se stupnicí měření hladiny.
  • Automatický časovač s možností manuálního nastavení.
  • Vestavěný výpustný kohout pro snadné servírování.

Zde si můžete přečíst recenzi výrobníku ořechového másla a mléka Nutramilk.

Život s alergií na mléko: skryté zdroje mléka

Mléko je jedním z 8 potravin, které způsobují 90% dětských alergií.  Pro vyvarování se nechtěné alergické reakce u člověka trpící touto formou alergie, je důležité vyřadit z jídelníčku mléko, mléčné produkty a také veškeré potraviny, které obsahují byť jen minimální stopy mléka. Klíčovým faktorem pro lidi s mléčnou alergií, je naučit se orientovat v etiketách a vědět, co který pojem znamená. Jaké názvy hledat? ...číst celý článek

NutraMilk - výrobník na ořechová másla a mléka

Nejjemnější ořechové mléko bez kompromisů

S přístrojem NutraMilk už nemusíte dělat kompromisy. Rostlinné mléko může být lahodné a přesto neobsahovat umělá dochucovadla a velké množství cukru.

Můžete si ho připravit doma a přitom nestrávit přípravou dlouhé hodiny. Že i přesto nemáte dostatek času na to, abyste mléko připravovali každý den? Nevadí. Rostlinná mléka připravená v přístroji NutraMilk vydrží v lednici až 6 dní. 

Od tahini po kešu smetanu

Vyberte si ty nejčerstvější ingredience a připravte si své nejoblíbenější recepty v nejvyšší kvalitě. Sezamová pasta tahini pro hummus, arašídové máslo pro proteinové smoothie, kešu smetana do ranní kávy, kokosové mléko pro recepty inspirované indickou kuchyní a mnohem více.

Výrobník Nutramilk si poradí i s přípravou domácího tofu. Jak správně postupovat se dočtete v článku zde.
A pokud by vám přece jen došla inspirace, můžete nahlédnout do kuchařské knihy Rity Rivery, kterou vám pošleme spolu s přístrojem NutraMilk. 

a přípravu rostlinného mléka, smetany nebo másla v NutraMilk můžete použít:

 • Mandle (mandlové máslo, mandlové mléko)
 • Soja (sojové mléko)
 • Para ořechy (para máslo, para mléko)
 • Pistácie (pistáciové máslo, pistáciové mléko)
 • Kešu (kešu máslo, kešu mléko)
 • Arašídy (arašídové máslo, arašídové mléko)
 • Vlašské ořechy (vlašské máslo, vlašské mléko)
 • Lískové ořechy (lískoořechové máslo, lískoořechové mléko)
 • Pekanové ořechy (pekanové máslo, pekanové mléko)
 • Makadamové ořechy (makadamové máslo, makadamové mléko)
 • Mladý kokos (kokosové máslo, kokosové mléko)
 • Sezamová semínka (sezamové máslo, sezamové mléko)
 • Konopná semínka (konopné máslo, konopné mléko)
 • Dýňová semínka (máslo z dýňových semínek, mléko z dýňových semínek)
 • Slunečnicová semínka (slunečnicové máslo, slunečnicové mléko)
 • Oves (ovesné mléko)
 • Rýže (rýžové mléko)
Rostlinná másla

Jaký je problém u kupovaných rostlinných nápojů?

Rostlinná mléka, která běžně najdeme na pultech obchodů jsou plná cukru, soli, přídavných látek, umělých ochucovadel a konzervantů. A nejen to, všimli jsme si totiž, že i výživová hodnota těchto průmyslově vyráběných nápojů, je poměrně jiná než je tomu i domácích produktů. Jako příklad můžeme uvést neslazené mandlové mléko, která má zhruba 30 - 50 kcal a slazené mandlové mléko, které má 90 kcal. Naproti tomu domácí mandlové mléko, v závislosti na poměru použitých surovin, se běžně dostane na hodnotu 184 kcal. Nevíme, jaké množství mandlí použijí výrobci na přípravu mandlového mléka, ale díky tak nízké kalorické hodnotě, si můžeme být jistí, že to není mnoho...číst celý článek

 Funkční jednoduchost

Přístroj NutraMilk se skvěle hodí do domácnosti, kavárny nebo restaurace. Využijete ho všude, kde si přejete čerpat benefity ze zdravých rostlinných nápojů a másel. NutraMilk disponuje třemi funkčními tlačítky - BUTTER (pro výrobu másla), MIX (pro výrobu mléka) a DISPENSE (pro oddělení tekutiny). Na jeho základně naleznete také LCD displej a tlačítka pro nastavení optimálního času zpracovávání surovin.

Rostlinná mléka

Díky vnitřnímu filtru, který velice precizně přefiltruje mixovanou tekutinu, získáte nejjemnější rostlinné mléko bez kousků použitých surovin. Obsluha tohoto přístroje je velice jednoduchá a intuitivní. 

NutraMilk je ideální pro přípravu malého i velkého množství. Připravte si rostlinné mléko z 250 ml vody nebo si vyrobte rovnou 2 litry nápoje.

Máte restauraci? Přichystejte vašim zákazníkům až 75 litrů čerstvého rostlinného mléka denně. Doba přípravy záleží na použitém typu surovin. Ovesné mléko budete mít hotové za 2 minuty a třeba pistáciové máslo za 5 minut. 

Čištění

Čištění přístroje NutraMilk je jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Po každém použití jemně otřete základnu přístroje vlhkou tkaninou a ostatní části umyjte ve vlažné vodě spolu s čistícím prostředkem. K přístroji navíc dostanete i čistící kartáček, který se dostane i do těch nejmenších skulinek. Všechny součásti, kromě základny, jsou také vhodné pro mytí v myčce na nádobí. 

Revoluční design a bezpečnost 

Patentovaný design, vysoká kvalita materiálu a certifikace bezpečnosti. NutraMilk disponuje dvojitými noži z nerezové oceli a tritanovou nádobou, která je BPA free. Bezpečnostní mechanismus zajišťuje, že NutraMilk nelze spustit, pokud nejsou všechny jeho součásti správně sestaveny. Pokud by došlo k přetížení přístroje důsledkem příliš dlouhého použití, nebo by byly nože blokovány některou surovinou, přístroj se sám zastaví díky automatické ochraně proti přetížení. 

Tvůrci NutraMilk vynaložili veškeré úsilí, aby vytvořili kuchyňský přístroj, který bude splňovat všechny požadavky estetiky, funkčnosti, výkonu a bezpečí. 

Čistění

Balení obsahuje:

 • Základnu s motorem NutraMilk
 • Tritanovou nádobu na mixování
 • Nože z nerezové oceli
 • Stěrky
 • Vnitřní filtr
 • Čistící kartáček
 • Českou kuchařku
 • Návod k použití
Balení

Video recept, jak si snadno vyrobit v NutraMilku květákovou rýži:

kK2pN5YVuCQ

Video, jak si za 10 minut vyrobit lahodnou sýrovou pěnu:

SwgWtIOMOFA

Video, jak si jednoduše vyrobit čerstvé domácí mandlové mléko:

AoSxvEHWVgw

Video, jak si jednoduše vyrobit čerstvé domácí mandlové máslo:

3LdMzkYpz20

Video, jak si vyrobit RAW zeleninovou polévku za pár minut:

m-wngcSqtVM

Video, jak si vyrobit máslo ze semínek melounu:

okYbh_SCycs

Video s receptem na domácí pomazánku z mandlí a koriandru:

OF6KzoonTho

Video, jak si vyrobit mléko z ovesných vloček:

g8OQmGrxKMo

Video s receptem na domácí pomazánku hummus z hrášku:

o97bBhg9g4U

Video, jak si vyrobit zdravou a rychlou snídani známou jako "smoothie bowl":

rfk5OpMJmFs

Video, jak si vyrobit kešu kuličky z cookie těsta:

4XaNkPGxsSY

Video, jak si vyrobit jahodové smoothie i zmrzlinu:

vHgjox2HJ6A