Elektrický diamantový brousek na ocelové a keramické nože s diamantovými kotouči je jedinečné zařízení pro ostření a konečnou úpravu nožů. Skvěle se hodí na ocelové nože jakékoliv tvrdosti a keramické nože. Drážky pro každou stranu ostří usnadňují nastavení úhlu ostření specifikovaného výrobcem a jsou vhodné pro nože s oboustranným i jednostranným ostřením. Tento brousek je vybaven prostorem pro umístění ruky, jež udržuje zařízení v klidu během provozu. Gumové podložky jsou také velmi užitečné, zabraňují sklouznutí elektrického brousku ze stolu.

  • Výška: 6,0 cm
  • Šířka: 9,3 cm
  • Délka: 20,4 cm
  • Hmotnost: 537 ​g

Jako další produkt pro broušení a následné leštění doporučujeme Samura Brusné kameny.

Nože Samura představují symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

Nože jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem. Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů.

Více o historii značky Samura.

Péče o kuchyňské nože

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale velmi důležitá. Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše rutinní vaření na snadný a fascinující proces.

5 zásad pro správnou péči nožů

 

Brusný kámen
Kombinovaný brusný kámen Samura

Broušení a leštění nožů. Účel a důležitost

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.

Více o broušení se dozvíte v článku.

 

Potřebujete poradit s výběrem nožů?

Usnadníme Vám lépe se zorientovat mezi jednotlivými druhy nožů. Představíme Vám jaké jsou typy kuchyňských nožů a které nože, nesmí chybět v žádné kuchyni. Vše o nožích Samura