Brusný kámen kombinovaný o zrnitost 1000/3000 je nejvíce univerzální. Právě díky této velikosti zrn zvládne brousek vykonat obě důležité činnosti - nabrousit (hrubé nabroušení odstraňuje mikrovlny a jizvy po opotřebení) a vyleštit nůž (uvede čepel a břit do bezchybného stavu). Manipulaci s brusným kamenem Samura zvládne i naprostý nováček. Ve své kuchyni tak můžete snadno naostřit i ty nejkvalitnější nože z velice husté oceli.

Délka kamene:       18 cm
Šířka kamene:        6 cm
Hmotnost:              616 ​g

 

Jako další produkt pro broušení a následné leštění doporučujeme Samura Elektrický diamantový brousek.  

 

Video, jak nabrousit kuchyňský nůž brusným kamenem:

 

Nože Samura představují symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

Nože jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli.
Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem.
Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů.

Více o historii značky Samura.

 

Péče o kuchyňské nože

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale velmi důležitá. Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše rutinní vaření na snadný a fascinující proces.

5 zásad pro správnou péči nožů

Brusné kameny Samura

Broušení a leštění nožů. Účel a důležitost.

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.

Více o broušení se dozvíte v článku.

 

Kombinovaný brusný kámen Samura

 

Potřebujete poradit s výběrem nožů?

Usnadníme Vám lépe se zorientovat mezi jednotlivými druhy nožů. Představíme Vám jaké jsou typy kuchyňských nožů a které nože, nesmí chybět v žádné kuchyni. Vše o nožích Samura.