Japonský brusný kámen je jedinečným doplňkem pro ostření a broušení kuchyňských nožů všech velikostí a tvarů. Díky velmi hrubé zrnitosti (240 a 800) je tento kombinovaný brousek určen k hrubému opracování čepele před naostřením a intenzivním odstraněním kovu. Zrnitost brousku 240/800 pomůže obnovit úhel ostří, geometrii čepele a řezné hrany; odstraníte s ním snadno praskliny a oděrky a dokonce můžete změnit tloušťku čepele.

  • Délka kamene: 18 cm
  • Šířka kamene: 6 cm
  • Hmotnost: 680 ​g

Jako další produkt pro broušení a následné leštění doporučujeme Samura Elektrický diamantový brousek.  

Video, jak nabrousit kuchyňský nůž brusným kamenem:

UQzpnoHrm80

Nože Samura představují symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

Nože jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem. Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů.

Více o historii značky Samura.

Péče o kuchyňské nože

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale velmi důležitá. Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše rutinní vaření na snadný a fascinující proces.

5 zásad pro správnou péči nožů

 

Brusný kámen
Kombinovaný brusný kámen Samura

Broušení a leštění nožů. Účel a důležitost

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.

Více o broušení se dozvíte v článku.

 

Potřebujete poradit s výběrem nožů?

Usnadníme Vám lépe se zorientovat mezi jednotlivými druhy nožů. Představíme Vám jaké jsou typy kuchyňských nožů a které nože, nesmí chybět v žádné kuchyni. Vše o nožích Samura