Lurch - Flexiforma s motivy zimního období

Staňte se mistrem pečení s prémiovou pečící formou z jedinečného materiálu - silikon Flexiform Platinum. Lurch nabízí skvělou formu pro splnění vašich snů vánočního cukroví.Tradiční cukroví na Vánoce rovnou z formy.

Flexiforma s motivy zimního období

Venku sněží, dny jsou kratší a chladnější. To je nejvyšší čas zatopit si doma v kamnech a vytvořit si tak příjemnou vánoční atmosféru. Pomocí Lurch Flexiform silikonové formy na pečení "vánoce" se můžete pustit do pečení vánočního cukroví a zkrátit si tak čekání na Mikuláše a Ježíška. Sušenky jsou přibližně 5,5 cm široké a 8,6 cm dlouhé.

Zimní, adventní a vánoční tvary

V silikonové formě lze upéct 12 odlišných kousků najednou se zimními, adventními a vánočními motivy. A i když třeba sníh nedorazí, můžete si jej sami vytvořit za pomoci formy cukroví v podobě sněhuláků a sněhových vloček. Hvězdnou oblohu uděláte s motivy půlměsíce a komety. Perníčky, bota a Mikuláš se skvěle hodí na talíř pro Mikuláše. Vánoční stromek, anděl, svíčka a zvonek ohlásí blížící se Vánoce.

Lurch - Vánoce - Zimní, adventní a vánoční tvary
Lurch - Voňavé sušenky nebo sladká čokoláda

Voňavé sušenky nebo sladká čokoláda?

Čemu dáváte přednost - voňavým sušenkám, nebo sladké čokoládě? Nebo sušenkám obaleným v čokoládě? S formou na pečení ze 100% platinového silikonu můžete mít vše. Silikonovou formu můžete použít na pečení sušenek nebo jako formu pro naplnění čokoládou. Rozměry formy jsou 17,5 x 30 cm. Pokud chcete upéct najednou víc než 12 kousků, je na standardním plechu dostatek místa pro dvě silikonové formy.

Základní informace o formě

 • forma s 12 různými vánočními motivy
 • rozměry jednoho kousku 8,6 x 5,5 cm
 • materiál je ze 100% platinového silikonu, který je určen pro styk s potravinami, neovlivňuje chuť, je odolný vůči ovocným kyselinám a je vhodný pro alergiky
 • lze mýt v myčce
 • odolná teplotám od -40°C do 240°C

100% platinový silikon

Jako všechny formy z řady Flexiform je i Lurch Flexiform silikonová forma na pečení "vánoce" ze 100% platinového silikonu. Materiál, který neovlivňuje chuť a je šetrný k potravinám, má ještě další skvělé vlastnosti. Je nepřilnavý a flexibilní, takže hotové sušenky lze snadno vyjmout z formy. Zároveň si forma zachovává tvar i při zvýšeném používání, či když je v těsném prostoru.

Lurch - Základní informace o formě Vánoce
Lurch - Stručný přehled vlastností silikonových forem

Stručný přehled vlastností silikonových forem:

 • šetrné k potravinám, neovlivní chuť, odolné vůči ovocným kyselinám
 • odolné teplotám od -40°C do 240°C
 • vhodné do trouby, mikrovlnky a mrazáku
 • díky povrchu s jemnými póry jsou formy maximálně nepřilnavé
 • nenáročné pro uskladnění
 • flexibilní a stabilní
 • snadná ruční údržba, vhodné i do myčky
 • 100% BPA free

LURCH je specialistou na silikon již od roku 1999.

Rozšířili jsme použití tohoto moderního materiálu na řadu skvělých kuchyňských nástrojů a pomocníků.

Pro značku LURCH používáme speciální Premium Platinum Silikon, který v kuchyni otevírá zcela nové možnosti využití.

Je flexibilní, stabilní, snadno se čistí a odolává vysokým teplotám. A to je jen zlomek úžasných vlastností, které tento materiál může nabídnout.

Lurch Flexiforma
Lurch - Flexiform - silikonová forma na pečení pan perníček - hnědá

Co je Premium Platinum Silikon?

Jedná se o silikonovou "gumu" (pryž) vyrobenou ze základního prvku křemíku a platiny (jako katalyzátoru) a přidaného barviva.

S 27% výskytu je křemík hned po kyslíku dalším nejhojnějším prvkem na zemi. Extrahuje se například z písku. Množství energie potřebné k výrobě Premium Platinum Silikonu je ve srovnání třeba s železem mnohonásobně nižší.

FLEXIBILNÍ a PEVNÉ

LURCH FlexiForm byly úplně první formy na pečení z platinum silikonu v celém Německu! Silikon je dnes standardním materiálem pro vaření, pečení a mražení. Originální řada FlexiForm zůstává nejoblíbenější značkou nejvyšší kvality na celém trhu a vyniká výjimečnými vlastnostmi:

 • zcela nepřilnavý Premium Platinum Silikon
 • snadné čištění a údržba
 • bezproblémové mytí v myčce nádobí
 • odolává kyselinám z ovoce a chlebového kvásku
 • nezabírá místo při skladování
Lurch flexiforma chléb
Flexiforma Lurch dort

Díky využití dostatečného množství prémiového materiálu jsou naše formy velmi flexibilní a současně stabilní a pevné

Nejširší řada na trhu zahrnuje formy od běžných kulatých na bábovky a koblihy, přes různé velikosti hranatých či jiných tvarů až po různorodé speciální formy pro dekorativní pečení. Kvalita je ohromující. Originální řada FlexiForm je vyrobena ze 100% Premium Platinum Silikonu. Rozdíl jednoznačně poznáte a naprosto vás uchvátí.

Nástoje Smart

Řadu silikonových kuchyňských nástrojů Smart jsme vyvinuli podle principu "forma vychází z funkce". Funkčnost je tedy extrémně dobrá a skvělý design ji následuje. Náčiní série Smart má tuhé nylonové jádro potažené 100% Premium Platinum Silikonem. Nylon poskytuje nástrojům Smart zvýšenou pevnost a současně hebký vnější silikonový plášť umožňuje bezpečnou práci na povrchu nepřilnavého nádobí bez nebezpečí poškrábání.

Na rozdíl od pouhého nylonu, který se často taví či připaluje (a zdeformované nástroje jsou pak nefunkční), silikonové náčiní přiléhá k povrchům nádob jako "stěrka" (ano funguje tak i "trojhranná" naběračka!) a nezanechává zbytky jídla v nádobí.

Smart_Tool
Lurch podložka

Silikonové kuchyňské nářadí LURCH je vysoce univerzální

Díky mimořádné teplotní odolnosti je možné s ním vařit, smažit, opékat či polévat dobrotami při grilování či v troubě.

 

Milujeme pečení a výhradně ve formách FlexiForm již pečeme více než 20 let. Silikon nás od samého počátku tak uchvátil, že jsme už nikdy v ničem jiném péci nechtěli.

Lurch forma na chléb
Lurch pečivo

Pečící formy LURCH FlexiForm vynikají extrémní životností, takže na ně poskytujeme 15 let záruky!!! Při slušném zacházení jsou prakticky nezničitelné, protože jsou vyrobeny z celistvého materiálu bez nanášení jakýchkoli dodatečných vrstev.

Formy na pečení FlexiForm vyrábíme ze 100% LURCH Premium Platinum Silikonu. To je udržitelnost v té nejčistší formě.

 

Premium Platinum Silikon je stoprocentně "potravinářský" a absolutně bezpečný a neškodný. Originální LURCH FlexiForm Premium Platinum Silikon:

 • je tvarově stálý díky tomu, že nešetříme materiálem (nekrčí se, netrhá se, neškrábe se ani jinak nedegraduje)
 • na rozdíl od mnoha jiných "forem" odolává působení chlebového kvásku a kyselinám z ovoce a potravin
 • trvale si udržuje maximální nepřilnavost... žádné pečivo ani cukroví se k formě prostě a jednoduše nepřipeče
 • má skvělé energetické vlastnosti a zaručuje rovnoměrné propečení s nádherným křupavým povrchem či kůrkou
 • je antialergenní a nepřenáší vůně ani chutě
Flexiforma čokoláda