Filtrační vložky Berkey™ na redukci fluoridu a arsenu (2ks) pohlcují následující nechtěné prvky, které můžeme najít v pitné vodě:

  • fluorid: fluorid sodný, fluorokřemičitan sodný, kyselina fluorokřemičitá (kyselina hexafluorokřemičitá)
  • arsen: sloučeniny V a redukované III
  • ostatní zbytkové ionty těžkých kovů

Filtrační vložky jsou BPA free. Prodávají se v setu 2 ks.

Filtrační vložky Berkey™ na redukci fluoridu a arsenu jsou určeny pouze k použití ve spojení se standardně dodávanými filtračními vložkami Black Berkey. Fluoridové vložky se montují do spodní části nádoby na závit vyústění vložky Black Berkey. Vložku našroubujte na závit pod matici kterou je uchycena černá vložka. PŘI MONTÁŽI na závity Black Berkey vložek otočit fluoridovou vložkou MAXIMÁLNĚ 8x - aby nedošlo k protržení vnitřního obalu filtračního média !!!!!! Vložku je potřeba rovněž řádně naprimovat.

Videonávod  (v angličtině) na primování a montáž vložek naleznete zde.

Funkčnost  vložky Berkey™ na redukci fluoridu a arsenu je zajištěna pouze v případě, že je spojena s každou vložkou Black Berkey. Pokud je tedy zařízení opatřeno vícero vložkami Black Berkey (4, 6, 8) je nutno pro funkčnost namontovat fluoridové vložky ke každé použité vložce Black Berkey, tedy ve stejném počtu kusů. Filtrační vložky Berkey™ na redukci fluoridu a arsenu (2 ks) dokáží přefiltrovat cca 3.800 litrů vody.

Filtrační vložky Berkey