Fitness v každém věku

Nikdy není pozdě na to být zase vitální

Bellicon® je tím nejlepším možným nástrojem na cvičení. Umožňuje vyhnout se negativním účinkům nárazů a gravitace jako při běhu nebo jízdě a vyhovuje všem věkovým skupinám.

Skvělá volba pro starší dospělé

Možná, že to není elixír mládí, ale jsme blízko

Zábavné a pohodlné cvičení s nízkou mírou nárazů na podložku obnovuje fyzickou kondici a zdraví starších lidí jako nic jiného. Studie ukazují, že může dramaticky zlepšit rovnováhu a pomáhat předcházet pádům, které představují vážný problém pro starší osoby. Zlepšuje také činnost srdce, tonizuje svaly (bez zatěžování kloubů) a udržuje funkční imunitní systém (mimo jiné tím, že zlepšuje lymfatický oběh). 

Pro starší osoby je bellicon® jako řešení vše v jednom. Obnovuje jejich zdraví a fyzickou kondici zevnitř ven. Nic jiného nefunguje stejně efektivně a komplexně jako bellicon®. I z toho důvodu je doporučován lékaři, zdravotníky a fitness guru po celém světě.

Pravidelné cvičení je klíč

Když jsme mladí, pravidelný pohyb je pro nás samozřejmostí. Čím víc stárneme, tím více také pohybu ubývá. Pravidelné cvičení je však klíčem pro udržení si zdraví, vitality, síly a vysoké kvality života. 

Statistické údaje bohužel ukazují, že téměř dvě třetiny lidí starších 65 let nedosahují minimální doporučené fyzické aktivity a třetina nemá vůbec žádnou aktivitu. 

Bellicon® vám umožní celodenní fyzickou aktivitu, která vám zvýší energii. Tato aktivita je jemná na klouby, úžasně účinná na srdeční činnost, stabilizuje rovnováhu, tonizuje svalstvo a celkově zlepšuje zdraví. 

Trampolíny pro cvičení
Prevence proti osteoporóze

Vykročte mladistvým krokem

Jste-li fit, věk nehraji roli

Osteoporóza a Ostenopenie

Snížená pohybová aktivita může mít za následek snižování hustoty kostí (ostenopenie) a případně také vznik osteoporózy. Začněte cvičit na trampolíně bellicon® už nyní - vždyť právě k předcházení těchto nemocí byla stvořena. Skákání nejenže může zhoršování těchto zdravotních komplikací zastavit, ale také jim předcházet, pokud začnete včas. 

Stejně jako svaly i zdravé kosti potřebují cvičení, aby zůstaly silné. Fyzická aktivita a pravidelné cvičení, jež pracuje s vaší vlastní tělesnou hmotností, zásobují kosti vápníkem, díky čemuž jsou silnější.

Pokud trpíte osteoporózou a osteopenií, neexistuje lepší způsob, jakým zvýšit hustotu kostí, než skákání na mini trampolíně bellicon®. Důvodem je, že při skákání se střídavě ocitnete ve stavu bez tíže při výskoku a následně na vás bude působit až čtyřnásobná gravitační síla při dopadu. Vaše kosti budou maximálně stimulovány ke své obnově. 

Vše pro posílení svalstva

Ztráta svalstva

Po 30. roce života každý jedinec, který nevykonává pravidelnou fyzickou aktivitu, ztratí 3 - 5% svalové hmoty při každé dekádě svého života. Při pravidelném cvičení na trampolíně bellicon® získají vaše svaly sílu a odolnost. Díky tomu můžete nejen předcházet ztrátě svalové hmoty, ale také se vrátit zpátky v čase a už během dvou týdnů nabrat svalovou hmotu zpět. 

Na ztrátu svalové hmoty v pozdějším věku (sarkopenie) zatím neexistuje léčba, vy se ale nemusíte dívat na to, jak se ztrácíte před očima. Aerobní a vytrvalostní cvičení společně se stravou bohatou na bílkoviny mohou pomoci zvrátit účinky stárnutí tím, že obnoví nevyužívané svaly, zvýší hladinu energie a zlepší životní sílu.Nejlepší na tom všem je, že ze své trampolíny bellicon® nebudete chtít seskočit! Nyní je totiž cvičení, které podporuje kardiovaskulární systém, snižuje váhu a nezatěžuje klouby, opravdovou zábavou.  

Artróza

V České republice jsou tisíce lidí, kteří trpí artrózou - s celou řadou dalších onemocněních, včetně revmatoidní artrózy, osteoartrózy, dny, lupusu a fibromyalgie, jen pro uvedení některých z nich. A ačkoliv se na první pohled zdá, že při těchto onemocněních je pohyb spíše na škodu, opak je pravdou. Pravidelný pohyb dokáže zmírnit bolest a zánět, který se spojuje s těmito onemocněními. Zároveň posílí pevnost a pružnost. 

Osteoartróza

Osteoartróza je nyní asi nejběžnější formou artrózy a její vznik se přikládá k opotřebení kloubních chrupavek. A vzhledem k tomu, že pro lidí trpící touto nemocí, jsou i běžné denní úkony velmi bolestivé, pravidelné cvičení a pohyb se jeví jako nedostižná záležitost. 

Skákání na trampolínce bellicon® může být ale tou nejlepší věcí, kterou pro sebe můžete udělat. 

Rozprouděte lymfu

Lymfatický oběh

Rozprouděte svoji lymfu s pořádnou dávkou energie. Skákání na trampolíně bellicon® pomáhá rozproudit lymfatický systém a pomáhá vašemu tělu vylučovat toxiny a jiné nežádoucí látky. Zároveň také zrychlí váš metabolismus a podpoří správnou funkci imunitního systému. 

Každý ví, že cvičení zvyšuje tok krve a kyslíku a pomáhá kardiovaskulárnímu systému, často už ale nevíme, že cvičení pomáhá také celému lymfatickému systému. 

Náš lymfatický systém je zodpovědný za vyplavování toxinů, bakterií, mrtvých buněk stejně jako rakovinotvorných buněk, na které se zaměří náš imunitní systém. A vzhledem k tomu, že náš lymfatický systém nemá své čerpadlo, potřebuje pohyb a gravitaci, aby se hustá lymfatická tekutina dostala přes celý systém

Rovnováha s trampolínou Bellicon

Rovnováha

Skákáním na silné a elastické odrazové ploše trampolín bellicon® automaticky zapne část mozku a vnitřní ucho, jež jsou zodpovědné za udržení rovnováhy. Během toho, kdy jsou všechny vaše svaly plně zapojené (především jejich vnitřní část), máte naprosto ideální podmínky k tomu, abyste získali větší stabilitu a hbitost. Díky tomu se nemusíte obávat dalšího pádu. 

Stabilita

Pokud jste někdy sledovali batole, jak se učí své první krůčky, jistě jste si všimli, že získání rovnováhy přichází s opakovanou praxí. Na trampolínce bellicon® dáváte mozku osvěžující kurz rovnováhy. Je to tím, že opakující se pohyb skákací obnovuje nervové cesty do vašich svalů. 

Skákáním zpevňujete své tělo také tím, že budujete svalstvo na nohou a posilujete vaše kotníky - to vše je nezbytné pro rovnováhu a dobré držení těla.

Rovnováha samozřejmě není tím jediným, co se vám při skákání na trampolínách bellicon® zlepší. Získáte plnou podporu svého zdraví a celkové kondice. 

Vše pro obratle a klouby

Obratle a klouby

S působením času se i naše obratle a klouby opotřebovávají a ztrácejí elasticitu, což může způsobovat bolest. Nejlepší způsob, jak udržet vaše obratle a klouby tak mladé, jak se cítíte ve svém srdci, je jemné a přitom velice účinné nízkonárazové cvičení na trampolíně bellicon®

Obratle a klouby se neliší od zbytku těla. Abychom je udrželi zdravé, potřebují pravidelný pohyb. Houbovitá tkanina uvnitř obratlů je nasycena tekutinou. Aby mohl obratel přijímat živiny, musí být tato tekutina vyplavena ven a vyměněna. Vedle usnadnění tohoto procesu přispívá fyzická aktivita také k udržení flexibility a rozsahu pohybu kloubů.

Skákání na trampolínce bellicon® vám poskytuje energizující trénink s nízkým nárazem. Vaše páteř, stejně jako zbytek vašeho těla, vás nechá chodit tak vysoko a rovně jako kdybyste se vrátili zpět do mládí. 

Proč si zvolit právě bellicon®?

Běžné cvičební stroje vás často nutí cvičit jejich vlastním tempem. Kdežto s bellicon® jste vy, kdo udává tempo, jakým se bude cvičit. Hlavní je, že proto, aby cvičil každý sval, zrychlili jste metabolismus, zlepšili rovnováhu a pružnost vašeho těla, se nemusíte trápit celé hodiny v posilovně. 

Ve skutečnosti, nejjednodušší odrazový trénink - skákání, vykazuje úžasné výsledky. Zahrnuje všechny výhody pozoruhodné elastacity trampolín bellicon®, kdy při pohybu nahoru a dolů ani nemusíte nohama opustit odrazovou plochu. Toto mírné a přitom posilující vitální cvičení posiluje celé vaše tělo a zároveň ho zbavuje stresu a napětí. Trampolíny bellicon® jsou také skvělou volbou pro začátečníky a lidi se zdravotními problémy, kterým silový trénink přijde příliš bolestivý. Dokonce i zkušení trenéři jej používají k tréninkům nebo pro zahřátí, či naopak zklidnění. 

Trampolíny bellicon® jsou to nejlepší pro vás

Každá trampolína bellicon® je sestavena tak, aby vyhovovala vašim požadavkům a byla ideální přímo pro vás. Výběr síly pružnosti bungee vzhledem k vašemu onemocnění.

Pokud jsou vaše nohy natolik slabé, že ovlivňují vaši rovnováhu, zvolte bungee raději z kategorie silnějších. Stejná kategorie bude pro vás vhodná i pokud si přejete skákáním na trampolíně bojovat s osteoporózou nebo osteopenií. Dokonce i když trpíte bolestí kolene, kyčlí, dolní částí zad nebo páteře, je silná pružnost bungee s minimální mírou dopadu pro vás ta nejvhodnější. 

Trampolína pro každý věk

Co je to bungee?

Bungee je sice anglický ale hezky znějící a jednoslovný název pro české poměrně nešikovné nebo ne zcela jednoznačné výrazy jako: guma, gumolano, gumové lano, gumová pružina, pružná guma atd. Jinými slovy jsou to přesně ty barevné "gumové kroužky", kterými si skákací plocha trampolíny pružně zavěšuje na kovovou konstrukci. Barevné "klipy" (kterými se gumové lano pevně spíná do kroužku) určují tuhost / tvrdost jednotlivých typů "bungee". Střední, tvrdé (tuhé) a velmi tvrdé (tuhé) bungee se volí v závislosti na hmotnosti skákajícího nebo stylu / účelu skákání. 

Střední tuhost je vhodná téměř pro každého od dětského věku po osoby s hmotností do 90 kg a ne příliš razantní a sportovní skákání. Střední tvrdost je velmi vhodná také pro starší a osoby v rekonvalescenci apod. Tvrdé a velmi tvrdé bungee jsou pro těžší osoby a/nebo velmi sportovní styl skákání. Pro usnadnění výběru správné tuhosti bungee právě pro vás nahlédněte do tabulky s doporučením. 

Doporučená tuhost / síla bungee dle hmotnosti a intenzity skákání: (rozlišeno barvou klipu)

Vaše hmotnost Skákání pro zdraví Intenzivní cvičení Silové cvičení
do 60 kg střední (modrý klip) střední (modrý klip) silný (žlutý klip)
do 90 kg střední (modrý klip) silný (žlutý klip) extra silný (červený klip)
do 120 kg silný (žlutý klip) extra silný (červený klip) extra silný (červený klip)
do 150 kg extra silný (červený klip) nedoporučeno nedoporučeno
Kategorie blogu
Nahoru

Používáme Cookies

Kliknutím na Přijmout vše udělujete souhlas s používáním cookies k zajištění správného zobrazování a chování webových stránek, k analýze návštěvnosti a k cílení reklam. Své předvolby lze změnit v nastavení cookies.

Přijmout vše