První vysoce výkonný lis Yoda na výrobu za studena lisovaných olejů pro domácí použití. Výtěžnost lisu se pohybuje mezi 30% až 80% v závislosti na olejnatosti použitých ořechů, semen.

Tento olejový lis má sedm předvoleb. Stačí jenom vybrat správný program a lis bude nastaven přesně na druh olejnatých semínek, které chcete lisovat. Předvolby pro lisování jsou: arašídy, sezam, slunečnicová semínka, řepka, lněné semínko, vlašské ořechy a mix semínek.

Další olejnatá semena jsou uvedeny v manuálu, k nim je vždy přiřazen vhodný program pro lisování. Nastavení stroje se liší dle tvrdosti a olejnatosti lisovaných semen. Zvolený program určuje teplotu použitou u konce šroubovice (místo kde vypadává suchý odpad) a tlak potřebný pro ideální exktraci oleje. Yoda produkuje za studena lisovaný olej (panenský olej), kde teplota oleje nikdy nepřesáhne 40 stupňů Celsia.

Pouze 3 až 5 minut trvá vylisování 100g semen. Čas lisování se liší dle druhu použitých olejnatých semínek (například doba lisování oleje ze sezamu je nižší, než vlašských ořechů). Vzhledem k tomu, že používáme technologii lisování za studena, olej je nerafinovaný a zachovává si všechny cenné látky jako enzymy, vitamíny, minerály, mastné kyseliny, atd.

Olej lisovaný za studena si udržuje přirozenou vůni, která Vašim pokrmům dodá nezaměnitelné aroma i chuť. Čerstvý olej není vždy čirý (jak ho koupíte v obchodě), ale obsahuje drobné usazeniny, které klesnou ke dnu nádoby.

Yoda olejový lis může lisovat olej ze slunečnicového semínka, dýňového semínka, vlašských ořechů, arašídů, lískových ořechů, makadamových jader, lněného semínka, sezamu, Chia semínka, konopí, dehydratovaného kokosu, z čerstvých oliv, máku a podobně.