Recenze nových mixérů Vitamix série Ascent

Z této recenze Vitamix Ascent jsem opravdu nadšená. Nejen proto, že se s vámi mohu blíže podívat, jak to celé funguje, ale také proto, že vám zde řeknu vše, co o těchto nových digitálních mixérech Vitamix potřebujete vědět.

Nové mixéry Vitamix

Vzhledem k tomu, že jste tady, jistě přemýšlíte o tom, že si pořídíte opravdu kvalitní mixér. A byla by opravdu pošetilost do výběru nezahrnout naprostý standard mezi výkonnými mixéry - Vitamix.  Mixéry Vitamix používám už několik let, stejně tak na ně ráda píšu recenze. Vždy podávají v kuchyni nejlepší výsledky, nemluvě o náročných kuchyňských úkolech, které běžné mixéry nezvládnou. 

A věřte mi, že existuje důvod, proč mixéry Vitamix používají přední kuchaři v těch nejlepších restauracích.  Ale pravdou je, že běžné kuchyňské mixéry jsou levnější než Vitamix, proto je na místě, abyste před koupí provedli správnou volbu a vše si předem prověřili. Nicméně opravdu věřím ve staré přísloví, které říká “dostanete to, za co si zaplatíte”, zvláště pokud jde o mixéry. Stará přísloví jsou většinou dost pravdivá, napadá mě snad jen “pozorovaný hrnec nikdy nezačne vařit”, které je absolutní blbost, protože voda se začne vařit tak jako tak, ať se na ni díváte nebo ne. 

Pokud nejste úplný fanatik do nových kuchyňských technologií, jako já, tak asi nevíte, že řada Vitamix Ascent byla poprvé představena koncem roku 2016 a je naprostým vrcholem všech mixérů Vitamix, jako výsledek nejnovějšího vývoje a výzkumu.  Jestli tedy hledáte odpověď na otázku, který z mixérů Vitamix je nejlepší a nejnovější, tady je odpověď. Zde je popis nové série Ascent přímo od výrobce (z internetových stránek Vitamix):

“Při navrhování nových mixérů Vitamix Ascent náš tým postupoval úplně od začátku”, řekl Anthony M. Ciepiel, výkonný ředitel společnosti Vitamix. “Šli jsme za našimi zákazníky a zeptali se jich “Jaké jsou vaše výzvy? Jak můžeme zlepšit vaše mixování?”. Tyto poznatky jsme pak vzali, spojili je s našimi téměř stoletými zkušenostmi s prodejem vysoce výkonných kuchyňských přístrojů a vytvořili vysoce výkonné kuchyňské spotřebiče, které tu na trhu ještě nebyly.”

Multifunkční mixér Vitamix

Po vyzkoušení samotného Vitamix Ascent A3500 mi bylo jasné, že tento přístroj je opravdu navržen s ohledem na zpětnou vazbu zákazníků a zkušenosti uživatelů. 

Vitamix Ascent kombinuje vše, co si uživatelé předchozích modelů zamilovali a navíc zlepšuje všechny aspekty mixování, ovládání a údržby. 
V této recenzi si ukážeme jak celý Vitamix Ascent funguje a čím se liší od předchozích sérií. 

Cena

Vždy nejprve zmiňuji náklady, abychom toto téma měli hned z krku. Znovu bych ráda zmínila, že Vitamix JE investice do vašeho zdraví, takže to, co teď zaplatíte, se vám mnohonásobně vrátí. 

U nás jsou na trhu tři modely Vitamix Ascent - A3500, A2500 a A2300 

Model A3500 pořídíte za 23.990 Kč.
Model A2500 pořídíte za 17.990 Kč.
Model A2300 pořídíte za 15.490 Kč.

U všech modelů můžete počítat s dopravou zdarma, dárky ke koupi a krásnou kuchařkou.

Recenze

Svět mixérů je překvapivě dost obsáhlý se stále se měnícími produktovými řadami a modely, jejichž futuristické alfanumerické názvy znějí neurčitě, jako by to byly nějaké droidy z Hvězdných válek. Pointou toho je, že rozumím tomu, jak to může být náročné ve všech těch názvech se vyznat, zvláště pokud kupujete takový přístroj poprvé. 

To je důvod, proč se snažím projít tímhle vším relativně bezbolestně, ale přesto důkladně. Abyste mohli udělat to nejlepší rozhodnutí na základě svých potřeb a požadavků. 

Zde naleznete vše, co obsahují modely mixérů Vitamix Ascent:

 • Stejně vysoce výkonná čepel a motor s maximálním výkonem 2,2 koňských sil. 
 • Nastavitelných 10 stupňů rychlosti.
 • Nádoba, kterou můžete mýt v myčce na nádobí, a která má průsvitné víko. 
 • Technologie samočinné detekce, kdy přístroj přesně ví, že je nádoba nasazena správně a může také určit dobu mixování (o tom až později).
 • Digitální časovač, na kterém můžete sledovat čas mixování nebo naopak kolik zbývá do ukončení mixování.
 • Impulsní funkce.
 • Elegantní, vysoce moderní vzhled.
Červený Vitamix

Tak, teď už víte, co můžete očekávat od řady Ascent, ať si vyberete jakýkoliv z modelů. Čím se ale mezi sebou liší?

Vitamix A2300: Všechny standardní funkce, žádné přednastavené programy. Tlačítko pozastavení, start a stop, otočné tlačítko pro regulaci rychlosti.

Vitamix A2500: Všechny standardní funkce + 3 přednastavené programy - Smoothies, Horké polévky a Mražené dezerty. Tlačítko pozastavení, start a stop, otočné tlačítko pro regulaci rychlosti. 

Vitamix A3500: Plně vybavený model Ascent. Všechny standardní funkce + dotyková obrazovka + digitální ukazatel rychlosti + časovač nastavitelný uživatelem + 5 přednastavených programů (Smoothies, Horké polévky, Dipy a pomazánky, Mražené dezerty a Samočištění). To je v kostce, nyní se podíváme podrobněji na všechny funkce. 

Vitamix - mixér nejvyšší kvality

Výkonnost

Jak jsem již zmínila, všechny modely řady Ascent jsou vybaveny výkonným motorem Vitamix, který má 2,2 koňské síly (tedy stejně důvěryhodný výkon, jakým oplývají nejlepší mixéry Vitamix z předchozích řad - například Vitamix PRO 750). 

Co takový výkon znamená pro vás?

Mohla bych vám ukázat spoustu grafů a technických srovnání, ale myslím si, že pro vaření je důležitější praktická část, takže ihned půjdeme na to. 

Smoothies, polévky a pomazánky

Tohle znamená, že můžete mixovat stonky, slupky a i ty nejtvrdší suroviny, a můžete pokračovat, až se usalátujete k smrti :-)

Budete také moci rozmixovat ta nejmenší semínka. Každý kdo mě zná, tak ví, že naprosto nesnáším semínka z bobulovitého ovoce. A když mluvíme o smoothie, tak by mělo mít naprosto jemnou konzistenci, jinak to není smoothie, nemám pravdu? 

S Vitamixem se také můžete pustit do těch nejtěžších úkolů. Dobrým příkladem je výroba domácích ořechových másel - bez nežádoucích cukrů, tuků a konzervačních látek, jež naleznete v produktech z obchodu. 

Jednou z mých nejoblíbenějších věcí na motorech Vitamix je, že dokáží vyvinout dostatečné tření, aby se studené suroviny dokonale rozmixovaly na hladkou směs a dokonce vytvořily teplou polévku. To je skvělé pokud si chcete jednoduše a rychle (zhruba 6 minut) udělat tu nejzdravější polévku, bez zbytečného vaření, kterým se ztrácí spousta vitamínů. 

Rozmělnění suchých surovin

Motor Vitamixu je dostatečně silný, aby dokázal plně rozmělnit také suché suroviny jako jsou třeba lněná a chia semínka, káva, nebo obilí, z kterého udělá mouku. 

Mimochodem, ačkoliv jsou čepele v základní 2l nádobě Vitamix schopné mixovat suché suroviny, Vitamix doporučuje pro samotné mixování suchých plodů použít nádobu, která je k tomu přímo určená. Tuto nádobu si můžete samostatně dokoupit. Z dlouhodobého hlediska, tedy pokud uvažujete nad tím, že budete mixovat hodně suchých plodin, je to lepší, protože u samostatné nádoby jsou čepele přímo uzpůsobeny k tomuto způsobu mixování. 

Ovocné šťávy

Časovač

Zcela nová funkce digitálního časovače, která byla představena v řadě Ascent, byla inspirována aktuálními návrhy spotřebitelů, kteří používají Vitamix

Všechny mixéry z řady Vitamix Ascent mají časovač, který ukazuje čas mixování. Modely A2500 a A3500 mají navíc přednastavené programy (smoothies, mražené dezerty, polévky, atd.), kde se čas odpočítává do konce mixování a následně se mixování automaticky zastaví. 

Model A3500 má ještě k tomu navíc funkci časovače, kde si můžete nastavit vlastní dobu mixování a po skončení této doby se automaticky mixér zastaví. To znamená, že na časovači si nastavíte požadovaný čas mixování a během mixování můžete sledovat, kolik času zbývá do konce, ale jinak u mixéru nemusíte být. 

Dotyková obrazovka

Dotyková obrazovka

Když Vitamix poprvné před mnoha lety přišel s nápadem dotykových obrazovek na mixérech, lidé si zprvu těžko zvykali. Ale upřímně, dnes už jsou dotykové obrazovky úplně běžné. 

Když se nad tím zamyslíte, tak dotyková obrazovka dává smysl ve spojení s mixéry, protože se lehce čistí. To znamená, že se žádné zbytky jídla nemohou usadit mezi tlačítky. 

Také je důležité zmínit, že tato dotyková obrazovka je odolná proti poškrábání, tvůrci Vitamixu tedy mysleli na všechno. 

Proč digitální?

Digitální displej ukazuje také postup programu. To znamená, že když zvolíte program, vidíte kolik zbývá do konce, a stejně tak i vidíte přednastavenou rychlost. 

Řada Vitamix Ascent také nabízí připojení přes bluetooth, i když na tuto funkci zatím neexistuje žádná aplikace. Velice se ale těším, až jí představí. 

Vitamix Ascent 2300 a 2500 nemají digitální dispej, místo toho disponují dvěma ovládacími přepínači a otočným tlačítkem, kterým nastavíte požadovanou rychlost. Jsou určeny pro ty, jež upřednostňují více “fyzické” ovládání mixéru. 

Oproti tomu Vitamix Ascent 3500 má plně dotykovou digitální obrazovku. Vše tedy ovládáte pouhým dotykem obrazovky, vyjma spínače On/Off na základně mixéru. Rychlost je však stále ovládána pomocí otočného tlačítka, od A2500 a 2300 se ale liší tím, že je bez absolutní polohy (nastavená rychlost se ukáže na digitálním displeji).

Technologie samočinné detekce

Mixéry Vitamix Ascent využívají novou chytrou technologii samočinné detekce (NFC), která dokáže rozpoznat, jakou nádobu jste na mixér nasadili. To znamená, že nádoby z předchozích řad nebudou s Vitamixem Ascent kompatibilní.

Z bezpečnostních důvodů se mixér nezapne, pokud není nádoba nasazena správně. Nemusíte se ale obávat, že by nasazení bylo složité. Mixér má čtvercový tvar, stejně tak zarážky na základně mixéru, takže vše do sebe krásně zapadne bez hledání správné polohy. 

Mixovací nádoby Vitamix Ascent

Mixovací nádoby Vitamix Ascent

Standardní nádoba s nízkým profilem a samočinnou detekcí

Nádoba s nízkým profilem Vitamix Ascent se samočinnou detekcí patří mezi standardní vybavení mixérů z řady Ascent – je zcela nová a vylepšená oproti těm předchozím:

 • Vysoce odolná, z materiálu, který neobsahuje BPA, s nízkým profilem, ale objemná.
 • Vhodná k mytí v myčce na nádobí.
 • Zlepšené vylévání díky vypouklému výtoku, který zabraňuje vylévání formou “laviny”.
 • Průhledné víko, přes které můžete sledovat průběh mixování, aniž byste víko museli odejmout. Tohle je třeba věc, kterou naprosto miluji, ve srovnání s předchozími modely s černým gumovým víkem.
 • Víko na nádobu jednoduše zapadne a krásně sedí, bez toho, aniž byste museli dlouho hledat, kam přesně patří.
 • Víko má také uprostřed menší otvor jež lze také otevřít a během mixování tak můžete lehce doplňovat tekutiny nebo například koření. To mi přijde více než užitečné.


Nádoba na suché plodiny se samočinnou detekcí

Nádoba na suché plodiny Vitamix Ascent se samočinnou detekcí byla speciálně navržená pro rozmělňování suchých plodů, dokáže toho ale mnohem víc. Jednoduše v ní uděláte mouku z jakýchkoliv zrn a luštěnin, tekutá těsta a zároveň také uhnětete tuhé těsto.

Tato nádoba funguje na principu reverzního víru, který mixované plodiny odvádí od mixovacích nožů, aby se předešlo hromadění.

 • Vysoce odolná, neobsahuje BPA.
 • Vysoce odolné a efektivní čepele mixéru jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli a jsou řezány laserem.
 • Pomocí pěchovadla, můžete lehce a jednoduše stlačovat velmi tuhé suroviny nebo ledové suroviny směrem k čepelím, díky tomu je mixování rychlejší a snažší.
 • Stejné čiré víko, které poskytuje nepropustné těsnění .
 • Vyjmutelný střed víka, který funguje také jako odměrka.
 • Stejně jako standardní nádoba, je i tato vhodná pro mytí v myčce na nádobí, nebo jednoduše pomocí vody a kapky mycího prostředku v 35 sekundovém přednastaveném programu.

Poznámka: Pokud máte nádobu na suché plodiny z předchozích produktových řad Vitamix, nebude fungovat na Vitamix Ascent. Nedojde k tomu, že bude rozpoznána samočinnou detekcí.
Standardní menší nádoba se samočinnou detekcí

Tato nádoba má všechny funkce jako ta klasická, liší se pouze tím, že v ní snadno vytvoříte pokrmy ve středním nebo malém množství.

 • Vysoce odolná, neobsahuje BPA.
 • Vysoce odolné a efektivní čepele mixéru jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli a jsou řezány laserem.
 • Pomocí pěchovadla, můžete lehce a jednoduše stlačovat velmi tuhé suroviny nebo ledové suroviny směrem k čepelím, díky tomu je mixování rychlejší a snažší.
 • Stejné čiré víko, které poskytuje nepropustné těsnění .
 • Vyjmutelný střed víka, který funguje také jako odměrka.
 • Stejně jako standardní nádoba, je i tato vhodná pro mytí v myčce na nádobí, nebo jednoduše pomocí vody a kapky mycího prostředku v 35 sekundovém přednastaveném programu.
 • Funkce samočinné detekce pozná, jaký typ nádoby používáte a upraví nastavení programů pro použití přímo určené nádoby.

Blending Cup Starter Kit

Blending cup starter kit Vitamix Ascent je prefektní pro smoothies přesně na míru, které si jednoduše vezmete s sebou, a to bez toho, aniž byste museli použít další nádobí. Tyto nádoby využívají speciální připojení čepelí, jež umožňuje mixování surovin dle vašich preferencí přímo v těchto cestovních nádobách.

 • Set dvou vysoce odolných nádob, které neobsahují BPA a jsou vyrobeny z materiálu Eastman tritan.
 • Vysoce odolné a efektivní čepele mixéru jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli a jsou řezámy laserem.
 • Jsou vytvořeny tak, aby přímo pasovaly do držáků na nápoje.
 • Dvě víka, která zabraňují unikání tekutin z nádoby.
 • Funkce samočinné detekce pozná, jaký typ nádoby používáte a upraví nastavení programů pro použití přímo určené nádoby.
 • Víka, nádoby i čepele je možné mýt v myčce na nádobí. 
Set dvou vysoce odolných nádob
Starter Kit

Blending Bowl Starter Kit

Tato nádoba Vitamix Ascent je určena pro mixování, míchání a sekání malého množství surovin. Skvěle se hodí na omáčky, salsy, dresingy, dětské stravy nebo „smoothie bowl“.

Slouží také jako nádoba pro uchovávání potravin. Můžete si v ní udělat například dresing na váš oblíbený salát a rovnou si ji vzít s sebou do práce. Je také skvělá pro sekání cibule, česneku, nebo bylinek.

 • Set dvou vysoce odolných nádob, které neobsahují BPA a jsou vyrobeny z materiálu Eastman tritan.
 • Vysoce odolné a efektivní čepele mixéru jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli a jsou řezámy laserem.
 • Stohovatelné.
 • Dvě víka, která zabraňují unikání tekutin z nádoby.
 • Víka, nádoby i čepele je možné mýt v myčce na nádobí.
 • Funkce samočinné detekce pozná, jaký typ nádoby používáte a upraví nastavení programů pro použití přímo určené nádoby.

 

Čištění Vitamix Ascent

Vitamix Ascent je velice jednoduché vyčistit – vlastně se čistí sám!
Jako všechny modely Vitamixu, i u Ascent stačí nádobu do poloviny naplnit vodou, přidat kapku čistícího prostředku a nechat mixovat po dobu alespoň 30 sekund.

Model A3500 má navíc i předvolený program určený přímo pro mytí mixéru. Jeho hladkou dotykovou obrazovku stačí pouze utřít. Jak už jsem zmiňovala, díky tomu, že nemá žádná tlačítka nebo zarážky, neulpívají zde potraviny, které by následně mohlo být těžké vyčistit.

Zdá se, že celý přístroj je navržen tak, aby nedošlo k vniknutí tekutin do základny mixéru, kde je motor. Je to dáno i tím, že povrch Vitamixu Ascent je o něco šikmější, než jak tomu bylo u předchozích modelů Vitamixu. Díky tomu mohou nechtěné tekutiny snadno stékat pryč a do motoru se nic nedostane. 

Tekutiny a kousky potravin, které se dostanou do motoru jsou nejběžnějším důvodem selhání motoru mixéru.

Dokonce i spínač On/Off, který je umístěný na základně mixéru, je ze všech stran chráněný, právě proto, aby se do něho nemohly dostat tekutiny nebo kousky potravin. Vypadá to, že opravdu mysleli na všechno.

A nezapomeňte, že nádoby se dají mýt v myčce na nádobí!

Vitamix Ascent

Vzhled Vitamix Ascent

Přijde-li řeč na mixéry, všichni především srovnávají výkon a funkce. Ale vzhled je také přeci důležitý, ne?

Série Vitamix Ascent přichází se zcela novým vzhledem – jemné linie a zaoblený dynamický tvar s logem Vitamix na přední i zadní straně. To znamená, že se skvěle vyjímá na jakémkoliv místě v kuchyni. Rozhodně to není přístroj, který radši schováte do skříně.

Broušená ocel modelu A3500 vzhled celého mixéru podtrhuje a dodává mu dotek luxusu. Napájecí kabel můžete jednoduše smotat a umístit zespodu do základny přístroje.

Design Vitamixu Ascent je moderní, ale také klasický. Můžeme zcela určitě říct, že tahle řada mixérů bude udávat trendy. Já si dokonce myslím, že je velice sexy. Může být mixér sexy? To nevím, ale tenhle rozhodně je.

Míra hluku Vitamixu Ascent

Nové mixéry Vitamix

Ačkoliv nebyla zveřejněna žádná studie, která by měřila hluk Vitamixu Ascent během mixování, shledala jsem mixéry řady Ascent tišší než mixéry z předchozích řad. A to i přesto, že mají stejně silný motor. To by sedělo, protože jsem už slyšela od jiných lidí, že jsou mixéry z řady Ascent tišší.

Měřila jsem hluk mixéru z řady Vitamix Ascent a model Vitamix Pro 750 na stupni decibelů v momentě, kdy mixují na nejvyšší rychlost. Vitamix Ascent dosahoval 80 decibelů a Vitamix Pro 750 82 decibelů. Takže to nebyl jen můj osobní pocit.

Garance a záruka

Vitamix Ascent má nově záruku 10 let na jednotlivé části a motor. To jsem u žádných jiných mixérů neviděla. Pro mě je to garance toho, že si za svými výrobky opravdu stojí.

Investice do mixéru Vitamix z řady Ascent znamená, že si potencionálně můžete užívat benefitů všech příštích výrobků a příslušenstvích řady Ascent, které Vitamix představí na trhu později.

Je to proto, že Vitamix Ascent je nyní novou platformou celého Vitamixu, která se neustále vyvíjí kupředu. To znamená, že pokud nyní investujete do Vitamixu Ascent, investujete do budoucnosti Vitamixu.

* Zdroj: www.blenderbabes.com - Vitamix Ascent Series Review

Nové mixéry Vitamix
Kategorie blogu
Nahoru

Používáme Cookies

Kliknutím na Přijmout vše udělujete souhlas s používáním cookies k zajištění správného zobrazování a chování webových stránek, k analýze návštěvnosti a k cílení reklam. Své předvolby lze změnit v nastavení cookies.

Přijmout vše