Stropní svítidlo NASLI Nubes bylo speciálně navrženo pro co nejmenší elektromagnetickou stopu. Velice nízké úrovně vyzařování je dosažená díky elektronickému předřadníku nové generace s optimalizovaným průběhem excitačního proudu.

Svítidlo má symetrické a co nejkratší spoje mezi předřadníkem a zářivkami. Šíření vysokofrekvenčních proudů je omezeno do přívodních vodičů doplňkovým filtrem. Zářivky jsou orientovány shodně, což zajišťuje optimální účinnost i při svislé montáži. Zachovává barevné podání světla speciálním nízkoztrátovým materiálem difuzoru. 

Svítidlo Nubes se zářivkami NASLI je možno využít jako pevný sluneční simulátor na prevenci zimních depresí z nedostatku světla. Je dodáváno včetně plnospektrálních světelných zdrojů

Vše o zdravém světle se dozvíte ZDE.

  • CRI: Index barevného podání (Color Rendering Index). Sluneční světlo má Ra / CRI 100, kvalita plnospektrálního osvětlení odpovídá CRI minimálně 91.
  • Lux: Jednotka osvětlení. 1 lux je osvětlení 1m2 plochy rovnoměrným světelným tokem o velikosti 1 lumenu.
  • Lumen: 1 lm jednotka světelného toku.
  • Ac: Index cirkadiální účinnosti (Circadian Activation Index). Vyjadřuje zastoupení spektrální složky, která aktivuje nervovou soustavu člověka (dle DIN V5031). Denní sluneční světlo má Ac=100.