Lurch - Flexiform podložka na válení a pečení

Staňte se mistrem pečení s prémiovou podložkou na těsto z jedinečného materiálu - silikon Flexiform Platinum. Lurch nabízí skvělou podložku, kterou jistě v kuchyni oceníte. Zpracovávané těsto se k podložce nepřichytí a těsto si vyválíte na míru.

Flexiform podložka na válení a pečení

Vždy potěší, když manžel navaří nebo dětí pomůžou v kuchyni. Ale poté to v kuchyni také podle toho vypadá. Proti postříkání ubrusu či stropu rajčatovou omáčkou vám Lurch silikonová podložka sice moc nepomůže, zato můžete chránit pracovní plochu vaši krásné a čisté kuchyně pomocí Lurch Flexiform silikonové podložky na těsto.

Maximální nepřilnavost

Povrch materiálu podložky je nepřilnavý. Právě při práci s lepivým těstem přijde tato podložka vhod. Pokud přidáte příliš velké množství mouky, hrozí tu, že těsto bude nadmíru suché a tuhé. Takto můžete v klidu dále těsto zpracovávat a správně smíchat mouku s vodou, aniž by těsto ulpělo na pracovní ploše. Na závěr těsto vyválejte či vytvarujte do požadované velikosti a opět můžete těsto z podložky odebrat, aniž by těsto ponechalo na podložce nějaké zbytky. Bezproblémová je také údržba podložky - lze snadno umýt pod tekoucí vodou nebo ji jednoduše vložte do myčky.

Maximální nepřilnavost podložky
Pečení střihnuté na míru

Pečení střihnuté na míru

Není vaše pizza dokonale kulatá nebo tvar neodpovídá vašim požadavkům? O tom teď můžete rozhodnout vy. Lurch Flexiform silikonová podložka na těsto má na svém povrchu vytlačené měřítko k požadovanému tvaru vašeho výrobku. Takto dosáhnete perfektního kulatého tvaru díky vytištěným jedenácti kružnicím. Nejmenší kruh dosahuje v průměru 12cm a největší měří v průměru 34 cm. Pro hranaté tvary poslouží přímé a rovné centimetrové měřítko na dvou stranách podložky. Pokud se budete řídit receptem, který používá jako měrnou jednotku palce, nemusíte nic přepočítávat ani převádět. Další dva okraje podložky jsou označeny palcovými jednotkami.

 

Základní informace o podložce

 • rolovací podložka na válení a pečení o rozměrech 60 x 40 cm
 • odolná teplotám od -40°C do 240°C
 • maximální nepřilnavost
 • lze mýt v myčce
Lurch - Základní informace o podložce
Podložka na těsto

Pokud jde o jídlo, žádné kompromisy

Určitě se řídíte také pravidlem - pokud jde o jídlo, nedělám kompromisy. Přeci jen jde o zdraví a požitek z jídla. Proto jsou všechny formy z řady Flexiform vyrobené z vysoce kvalitního platinového silikonu pro ty nejlepší pečící výsledky:

 • materiál je určen pro styk s potravinami
 • neovlivňuje chuť
 • odolná vůči ovocným kyselinám
 • odolná teplotám od -40°C do 240°C
 • vhodné do mikrovlnky
 • lze mýt v myčce
 • 100% BPA free

LURCH je specialistou na silikon již od roku 1999.

Rozšířili jsme použití tohoto moderního materiálu na řadu skvělých kuchyňských nástrojů a pomocníků.

Pro značku LURCH používáme speciální Premium Platinum Silikon, který v kuchyni otevírá zcela nové možnosti využití.

Je flexibilní, stabilní, snadno se čistí a odolává vysokým teplotám. A to je jen zlomek úžasných vlastností, které tento materiál může nabídnout.

Lurch Flexiforma
Lurch - Flexiform - silikonová forma na pečení pan perníček - hnědá

Co je Premium Platinum Silikon?

Jedná se o silikonovou "gumu" (pryž) vyrobenou ze základního prvku křemíku a platiny (jako katalyzátoru) a přidaného barviva.

S 27% výskytu je křemík hned po kyslíku dalším nejhojnějším prvkem na zemi. Extrahuje se například z písku. Množství energie potřebné k výrobě Premium Platinum Silikonu je ve srovnání třeba s železem mnohonásobně nižší.

FLEXIBILNÍ a PEVNÉ

LURCH FlexiForm byly úplně první formy na pečení z platinum silikonu v celém Německu! Silikon je dnes standardním materiálem pro vaření, pečení a mražení. Originální řada FlexiForm zůstává nejoblíbenější značkou nejvyšší kvality na celém trhu a vyniká výjimečnými vlastnostmi:

 • zcela nepřilnavý Premium Platinum Silikon
 • snadné čištění a údržba
 • bezproblémové mytí v myčce nádobí
 • odolává kyselinám z ovoce a chlebového kvásku
 • nezabírá místo při skladování
Lurch flexiforma chléb
Flexiforma Lurch dort

Díky využití dostatečného množství prémiového materiálu jsou naše formy velmi flexibilní a současně stabilní a pevné

Nejširší řada na trhu zahrnuje formy od běžných kulatých na bábovky a koblihy, přes různé velikosti hranatých či jiných tvarů až po různorodé speciální formy pro dekorativní pečení. Kvalita je ohromující. Originální řada FlexiForm je vyrobena ze 100% Premium Platinum Silikonu. Rozdíl jednoznačně poznáte a naprosto vás uchvátí.

Nástoje Smart

Řadu silikonových kuchyňských nástrojů Smart jsme vyvinuli podle principu "forma vychází z funkce". Funkčnost je tedy extrémně dobrá a skvělý design ji následuje. Náčiní série Smart má tuhé nylonové jádro potažené 100% Premium Platinum Silikonem. Nylon poskytuje nástrojům Smart zvýšenou pevnost a současně hebký vnější silikonový plášť umožňuje bezpečnou práci na povrchu nepřilnavého nádobí bez nebezpečí poškrábání.

Na rozdíl od pouhého nylonu, který se často taví či připaluje (a zdeformované nástroje jsou pak nefunkční), silikonové náčiní přiléhá k povrchům nádob jako "stěrka" (ano funguje tak i "trojhranná" naběračka!) a nezanechává zbytky jídla v nádobí.

Smart_Tool
Lurch podložka

Silikonové kuchyňské nářadí LURCH je vysoce univerzální

Díky mimořádné teplotní odolnosti je možné s ním vařit, smažit, opékat či polévat dobrotami při grilování či v troubě.

 

Milujeme pečení a výhradně ve formách FlexiForm již pečeme více než 20 let. Silikon nás od samého počátku tak uchvátil, že jsme už nikdy v ničem jiném péci nechtěli.

Lurch forma na chléb
Lurch pečivo

Pečící formy LURCH FlexiForm vynikají extrémní životností, takže na ně poskytujeme 15 let záruky!!! Při slušném zacházení jsou prakticky nezničitelné, protože jsou vyrobeny z celistvého materiálu bez nanášení jakýchkoli dodatečných vrstev.

Formy na pečení FlexiForm vyrábíme ze 100% LURCH Premium Platinum Silikonu. To je udržitelnost v té nejčistší formě.

 

Premium Platinum Silikon je stoprocentně "potravinářský" a absolutně bezpečný a neškodný. Originální LURCH FlexiForm Premium Platinum Silikon:

 • je tvarově stálý díky tomu, že nešetříme materiálem (nekrčí se, netrhá se, neškrábe se ani jinak nedegraduje)
 • na rozdíl od mnoha jiných "forem" odolává působení chlebového kvásku a kyselinám z ovoce a potravin
 • trvale si udržuje maximální nepřilnavost... žádné pečivo ani cukroví se k formě prostě a jednoduše nepřipeče
 • má skvělé energetické vlastnosti a zaručuje rovnoměrné propečení s nádherným křupavým povrchem či kůrkou
 • je antialergenní a nepřenáší vůně ani chutě
Flexiforma čokoláda

Flexiforma na pečení chleba a podložka na zpracovávání těsta

fTEObSwO3xc