Proč pít čistou vodu

Čistá voda je nejvhodnějším způsobem doplňování vnitřní vody. Pití vody vás může uzdravit.
Vědecké studie současnosti ukazují, že za mnoha běžnými zdravotními problémy stojí trvalá dehydratace organismu.

Struktura a paměť vody

Kohoutková voda má jeden zásadní problém - deformovanou strukturu. Voda má schopnost měnit svou strukturu a ukládat k sobě informace - voda má paměť.

Proč používat karafu ViaHuman

Z mnoha dalších výzkumů vyplývá, že voda má skutečně schopnost měnit strukturní uspořádání svých molekul – tzv. klastrů a do těchto uspořádání ukládat informace. Paměť vody odhalil srozumitelně a transparentně svou prací japonský vizionář Masaru Emoto. Smyslem naší karafy je změnit strukturu vody a upravit ji tak, aby byla dobře přijímána buňkami živých organismů. Informační a energetická kvalita běžné kohoutkové vody se během několika minut v karafě zregeneruje a harmonizuje.

Jak karafa ovlivňuje strukturu vody

V  karafě jsou sladěny dva základní prvky ovlivňující tvary vodních klastrů. Je to harmonizující tvar karafy v souladu s Fibonacciho posloupností a energetické působení spirály.

karafy ViaHuman
karafy ViaHuman

Co je Fibbonacciho posloupnost

Tvar a rozměry karafy ViaHuman jsou unikátní. Všechny poměry a délky vycházení z číselné řady Fibonacciho posloupnosti. Fibonacciho posloupnost je „manifestována“ přírodou, a to jak v říši živočišné tak rostlinné. Poměr následných čísel této posloupnosti je roven zlatému řezu. Zákonitosti této posloupnosti lze vysledovat v uspořádání a sklonu listů rostlin, semen slunečnic, šišek jehličnanů, rohů zvířat, ulit plžů nebo plodu ananasu. Použití prvků této posloupnosti vkládá do paměti vody informaci, která je v synergii s fungováním živých organismů.

Působení orgonitu v karafě

Orgonit je směsí několika druhů materiálů a jednoduše bychom ho mohli popsat jako harmonizér. Orgonit díky svému složení přitahuje a neutralizuje negativní energie. Další důležitou a účinnou složkou orgonitu jsou minerály. Každý orgonit je svým složením jedinečný. Barva orgonitu ovlivňuje  jeho vibrační vyzařování. Při umístění ve tmě vynikne barevné vyzařování vaší karafy.
Základem orgonitu v karafě je krystal křemene - křišťál, který je umístěn uprostřed v jeho vrcholu a směřuje vzhůru. Křišťál je univerzální léčebný minerál a mimo jiné pozitivní vlivy působí jako zesilovač energie a odstraňuje nerovnováhu. Na spodní straně orgonitu je umístěn symbol, který tvoří protínající se ležaté osmičky v kruhu, což symbolizuje vesmírné nekonečno a zároveň jednotu, celistvost a dokonalost. Po obvodu symbolu jsou rozmístěny minerály, které symbolizují základní živly. Avanturín (země), karneol (oheň), sodalit (voda) a tyrkys (vzduch). Harmonizační symbol propojuje energii minerálů po svém obvodu.

Český křišťál a ruční výroba

Sklo je svou tetraedrickou strukturou velmi blízké struktuře krystalů a vody. Je to ideální materiál k harmonizaci vody. Karafa je  vyráběna ručně z českého bezolovnatého křišťálu. Je ukázkou poctivé a tradiční řemeslné práce českých sklářů. Ve výsledku je tato karafa dokonalou kombinací zajímavého vzhledu a vysoké účinnosti.

Český křišťál
karafy ViaHuman

Karafu lze zhotovit také na přání dle individuálních preferencí a cítění. Pro více informací nás, prosím, kontaktujte.

karafy ViaHuman
karafy ViaHuman

Pro rok 2019 je připravovanou novinkou LED disk z masivního dřeva s volitelnou barvou světla. Tento dřevěný disk v kombinaci s karafami projasní design interiéru a zároveň přináší nové možnosti v aplikování chromoterapie a přípravě barvených elixírů. 

karafy ViaHuman
karafy ViaHuman
karafy ViaHuman

Návod k používání karafy ViaHuman orgon:

 •  Před prvním použitím karafu vypláchněte vodou.
 •  Nevlévejte do karafy horké tekutiny, není vyrobena z varného skla a mohlo by dojít k prasknutí skla!!!
 •  Nevystavujte karafu  mrazu a teplotním šokům, mohlo by dojít k jejímu poškození.
 •  Nevystavujte  prázdnou karafu na slunce, materiál orgonitu  není vhodné po delší  dobu zahřívat, při naplnění karafy nedochází  na slunci k přehřívání orgonitu.
 •  Nevkládejte karafu do myčky a v žádném případě do  mikrovlnné trouby!!!
 •  Pro vyčištění postupujte tak, že do karafy nalijte lžíci octa nebo kyseliny citronové a dolijte vodou cca 40°C, to znamená teplé z řádu, dlaní ucpete hrdlo a  obsah protřepejte. Vápenatý povlak se uvolní.
 • Nepokládejte karafu s orgonitem  na horkou plotnu, nevystavujte karafu do kontaktu s plamenem.
 • Každý orgonit je vzhledem a složením jedinečný, bublinky v orgonitu nemají vliv na účinnost.
 • Voda je energetizována již po 10 minutách po nalití do karafy, doporučujeme pít najednou alespoň 0,5 l vody hodinu před jídlem.
 • Doporučujeme ideálně naplnit karafu už večer pro ranní pití vody, dojde k celkovému uvolnění volného chloru, voda má pokojovou teplotu a je výborná pro ranní zavodnění organismu.
 • Karafa je určena k harmonizaci pitné vody, upozorňujeme, že teplá voda z bojleru není považována za pitnou!
 • Energetizace vody probíhá do teploty cca 41°C, při vyšší teplotě se harmonizující informace ztrácí.
 • Karafu lze použít pro harmonizaci všech nápojů, které obsahují vodu – džusů,  smoothies, ledových čajů, ale také piva nebo jako dekantér na víno.
 • U vína naplňte karafu asi do poloviny výšky orgonitu a pravotočivým kroužením uvolňujte aroma a aktivujte pozitivní energii.
 • Nahodile se vyskytující  bublinky  a drobné nerovnosti  na skle karafy jsou charakteristické pro ruční výrobu a nemají vliv na účinnost karafy.
 • Při používání protiprachové dřevěné zátky může být vnímáno  aroma dřeva v chuti vody, pokud vnímáte toto aroma jako nepříjemné – zátku nepoužívejte.
 • Vzhled orgonitu se odlišuje v drobných detailech, každá karafa je jedinečným originálem s ruční výrobou skla i orgonitu.