Každý výrobek v našem sortimentu je originál, jelikož se jedná o dřevo, proto vyobrazená struktura a kresba dřeva, které si zakoupíte, nemusí souhlasit s fotografii uvedenou u výrobku. Berte, prosím, tuto skutečnost na vědomí, pokud si objednáváte výrobek z olivového dřeva.​

Kuchyňské náčiní Arte Legno z vzácného olivového dřeva je funkčním a nepřehlédnutelným doplňkem ve vaší kuchyni. V různých provedeních se snoubí klasika, styl i elegance. Je vyrobeno z jednoho kusu dřeva. Výrobky vás nadchnou svou kresbou a barvou. Několik set let staré dřevo je precizně opracováno do krásných tvarů. Je jen na Vás, který produkt si vyberete.

Arte Legno - naběračka je ručně vyrobena z jednoho kusu olivového dřeva, které jí propůjčuje jedinečný vzhled. Každý kus je originál, který v sobě skrývá otisk ruční řemeslné práce. Při opracování dřeva si svou pozornost zaslouží každý detail, jedině tak pak vynikne jedinečná kresba dřeva. K výrobě nejsou použity žádné chemické přísady ani lak, k ošetření je využit pouze olivový olej. Naběračka je vhodná na servírování polévek, zálivek či kompotů. Perfektně padne do ruky, je hladká a příjemná na dotyk. Jedná se o nepostradatelného pomocníka ve vaší kuchyni.

Dřevo se získává z kořenů olivovníku. Jde o velmi odolný a tvrdý materiál s dlouhou životností. Výrobek je šetrný k životnímu prostředí v celém svém životním cyklu, tj. od výroby, přes jeho používání, až po likvidaci. Doporučujeme udržovat olivové dřevo vždy suché a čisté.​

Přednosti výrobků z olivového dřeva:

  • vysoká odolnost materiálu s dlouhou životností
  • ruční ekologická výroba
  • jedinečný design

Jak pečovat o výrobky z olivového dřeva a čeho se vyvarovat?

Dřevo je materiál získaný z živého organismu a podle toho se také chová. Musíme se o něj starat po celou dobu jeho života. Zvýšenou péči vyžaduje nejvíce dřevěné kuchyňské náčiní na přípravu a podávání jídla, jako jsou prkénka, misky, talíře či příbory. Před prvním použitím doporučujeme výrobek důkladně potřít olivovým nebo slunečnicovým olejem, kvůli lepší odolnosti proti vlhku, zvýrazní se tím i kresba dřeva.

Vyhněte se nenávratným škodám! Nikdy nemyjte dřevo v myčce, nevystavujte vysokým teplotám ani na ně nepokládejte horké nádobí. Mohl by se změnit jeho povrch nebo dojít ke zkroucení či jinému poškození. Znehodnocena by byla také ochranná vrstva, kterou je výrobek ošetřen.

Tipy, jak pečovat o dřevo, aby vydrželo dlouho krásné.

Arte Legno - to jsou ručně vyráběné produkty z italského dřeva

Od roku 1977 se Arte Legno věnuje již po dvě generace ruční výrobě dřevěných předmětů s hlubokou vášní a profesionalitou. Zkušení řemeslníci, kteří dokonale ovládají práci se vzácným olivovým dřevem, zde vytvářejí originální kousky určené ke každodennímu využití v domácnosti. 

Více o výrobě z olivového dřeva.

 

,,Pracujeme s vášní a věříme, že právě schopnost 

předávat našim zákazníkům lásku k řemeslným výrobkům 

je tajemství našeho úspěchu."

 

Olivovník - symbol civilizace a míru

Olivovníky jsou proslulé svou dlouhou životností. Legendární olivovník a jeho plody byly od počátku nalezeny v dějinách lidstva, a to jak v posvátných rituálech, tak v každodenním životě. Olej byl používán nejen k ochucení jídla, ale i k masážím a při výrobě kosmetiky.

Více o historií olivových stromů.

,,Za každý poražený strom vysadíme 10 dalších."

Video se zpracováním olivového dřeva v dílně Arte legno:

iMSDi-4U8SM